Програма фізики спіну для детектора sPHENIX нового покоління на колайдері RHIC
DOI:
https://doi.org/10.15407/ujpe69.11.799Ключові слова:
колайдер RHIC, детектор sPHENIX, холодна кварк-ґлюонна плазма, спiн протона, поперечна асиметрiя, кутовий моментАнотація
Експеримент sPHENIX – це новий експеримент на новому детекторi релятивiстичного колайдера важких iонiв (RHIC) у Брукхейвенськiй нацiональнiй лабораторiї. sPHENIX має завершити наукову мiсiю колайдера RHIC – вивчення кварк-ґлюонної плазми i спiнової структури протона. Детектор sPHENIX забезпечує точне визначення вершин, трекiв i електромагнiтну та гадронну калориметрiю в центральнiй областi псевдохуткостi |η| ≤ 1,1, з повним азимутальним покриттям, при повнiй швидкостi зiткнень на колайдерi RHIC, що дає безпрецедентнi набори даних для жорсткої томографiї на RHIC. sPHENIX було введено в експлуатацiю з використанням зiткнень Au + Au у 2023 роцi, і у 2024 роцi на цьому детекторi отримано експериментальнi данi для зiткнень поперечно поляризованих протонiв iз протонами з енергiєю центра мас √S = 200 ГеВ. В роботi обговорюється стан введення детектора в експлуатацiю та досягнутi фiзичнi цiлi в рамках програми дослiдження спiну протона з використанням детектора sPHENIX.
Посилання
An Upgrade Concept from the PHENIX Collaboration. arXiv:1207.6378v2 (2012).
Technical Design Report of sPHENIX (2019).
K. Adcox et al. PHENIX detector overview. Nucl. Instr. Meth. A 499, 469 (2003).
B. Aubert et al. The BABAR detector. Nucl. Instr. Meth. A 479, 1 (2002).
M. Anderson et al. The STAR time projection chamber: A unique tool for studying high multiplicity events at RHIC. Nucl. Instr. Meth. A 499, 659 (2003).
https://doi.org/10.1016/S0168-9002(02)01964-2
G. Contin et al. The STAR MAPS-based PiXeL detector. arXiv:1710.02176 [physics.ins-det] (2018).
The ALICE Collaboration, CERN-LHCC-2012-013/LHCC-P-005, ALICE-UG-002 (2012).
M. Wu (ATLAS TDAQ Collaboration). FELIX: Readout upgrade for the ATLAS Trigger DAQ system in HL-LHC. Nucl. Inst. Meth. A 1048, 167994 (2023).
https://doi.org/10.1016/j.nima.2022.167994
C. Aidala et al. The PHENIX forward silicon vertex detector. Nucl. Instr. Meth. A 755, 44 (2014).
Central Au + Au data event recorded in the sPHENIX calorimeter system. In: sPHENIX Beam Use Proposal (2023).
A. Adare et al. PHENIX Collaboration. Inclusive cross section and single transverse spin asymmetry for very forward neutron production in polarized p + p collisions at √S = 200 GeV. Phys. Rev. D 88, 032006 (2013).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензійний Договір
на використання Твору
м. Київ, Україна
Відповідальний автор та співавтори (надалі іменовані як Автор(и)) статті, яку він (вони) подають до Українського фізичного журналу, (надалі іменована як Твір) з одного боку та Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України в особі директора (надалі – Видавець) з іншого боку уклали даний Договір про таке:
1. Предмет договору.
Автор(и) надає(ють) Видавцю безоплатно невиключні права на використання Твору (наукового, технічного або іншого характеру) на умовах, визначених цим Договором.
2. Способи використання Твору.
2.1. Автор(и) надає(ють) Видавцю право на використання Твору таким чином:
2.1.1. Використовувати Твір шляхом його видання в Українському фізичному журналі (далі – Видання) мовою оригіналу та в перекладі на англійську (погоджений Автором(ами) і Видавцем примірник Твору, прийнятого до друку, є невід’ємною частиною Ліцензійного договору).
2.1.2. Переробляти, адаптувати або іншим чином змінювати Твір за погодженням з Автором(ами).
2.1.3. Перекладати Твір у випадку, коли Твір викладений іншою мовою, ніж мова, якою передбачена публікація у Виданні.
2.2. Якщо Автор(и) виявить(лять) бажання використовувати Твір в інший спосіб, як то публікувати перекладену версію Твору (окрім випадку, зазначеного в п. 2.1.3 цього Договору); розміщувати повністю або частково в мережі Інтернет; публікувати Твір в інших, у тому числі іноземних, виданнях; включати Твір як складову частину інших збірників, антологій, енциклопедій тощо, то Автор(и) мають отримати на це письмовий дозвіл від Видавця.
3. Територія використання.
Автор(и) надає(ють) Видавцю право на використання Твору способами, зазначеними у п.п. 2.1.1–2.1.3 цього Договору, на території України, а також право на розповсюдження Твору як невід’ємної складової частини Видання на території України та інших країн шляхом передплати, продажу та безоплатної передачі третій стороні.
4. Строк, на який надаються права.
4.1. Договір є чинним з дати підписання та діє протягом усього часу функціонування Видання.
5. Застереження.
5.1. Автор(и) заявляє(ють), що:
– він/вона є автором (співавтором) Твору;
– авторські права на даний Твір не передані іншій стороні;
– даний Твір не був раніше опублікований і не буде опублікований у будь-якому іншому виданні до публікації його Видавцем (див. також п. 2.2);
– Автор(и) не порушив(ли) права інтелектуальної власності інших осіб. Якщо у Творі наведені матеріали інших осіб за виключенням випадків цитування в обсязі, виправданому науковим, інформаційним або критичним характером Твору, використання таких матеріалів здійснене Автором(ами) з дотриманням норм міжнародного законодавства і законодавства України.
6. Реквізити і підписи сторін.
Видавець: Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України.
Адреса: м. Київ, вул. Метрологічна 14-б.
Автор: Електронний підпис від імені та за погодження всіх співавторів.