Кореляцiя мiж фотоiндукованим повним пропусканням та ступенем функцiоналiзацiї поверхнi вуглецевих матерiалiв, одержаних з природних поновлюваних джерел
DOI:
https://doi.org/10.15407/ujpe61.10.0863Ключові слова:
carbons, surface acidity, oxidation, nonlinear optical responseАнотація
Вперше було застосовано швидкий безконтактний метод, який базується на самовпливi пiкосекундного лазерного випромiнювання на довжинi хвилi 1064 нм, для характеризацiї оптично густих пористих шарiв об’ємних частинок карбонових матерiалiв (КМ), що отриманi з лiгноцелюлозної сировини. Показано, що окислювальна обробка призводить до зменшення площi поверхнi Брунауера–Еммета–Тейлора (SBET) вiд 9,52 · 105 м2/кг до 2,73 · 105 м2/кг, яка вiдбувається за рахунок руйнування частини вуглецевої матрицi та формування нових О-вмiстних поверхневих груп. Найбiльш ефективним окиснювачем виявлено концентровану HNO3 30 мас.%, яка приводить до найефективнiшого утворення карбоксильних, ангiдридних i лактонних, та фенольних поверхневих груп. Концентрацiю таких функцiональних груп було визначено в динамiчнiй атмосферi аргону за допомогою термогравiметричного аналiзу (ТГ) i термопрограмованої десорбцiї, що поєднується iз IЧ (ТПД–IЧ) спектроскопiєю. Кислотнiсть поверхнi, яка визначалася за даними титрування за Бьомом, добре узгоджується iз даними ТГ–ТПД–IЧ дослiджень. Пiдвищення гiдрофiльностi поверхнi дозволяє застосовувати вуглецеву матрицю для ковалентного зв’язування бiолiгандiв, амiнокислот, їх похiдних та протеїнiв з кисневмiсними функцiональними карбоксильними групами. Отриманi значення ефективностi фотоiндукованого поглинання Im(X(3)C) ∼ 10−16 м2/В добре збiгаються з вiдповiдними для нанорозмiрних КМ. Показано, що вiдношення Im(X(3)C)/SBET є майже сталим у межах експериментальної похибки. Це вказує на певну кореляцiю мiж абсорбцiйним нелiнiйно-оптичним вiдгуком та питомою поверхнею КМ. Ми пропонуємо використати Im(X(3)C) як параметр якостi карбонових матерiалiв в процесi їх окиснення. Окиснення є типовим початковим кроком найпоширенiших методiв функцiоналiзацiї КМ для бiомедицинських застосувань.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензійний Договір
на використання Твору
м. Київ, Україна
Відповідальний автор та співавтори (надалі іменовані як Автор(и)) статті, яку він (вони) подають до Українського фізичного журналу, (надалі іменована як Твір) з одного боку та Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України в особі директора (надалі – Видавець) з іншого боку уклали даний Договір про таке:
1. Предмет договору.
Автор(и) надає(ють) Видавцю безоплатно невиключні права на використання Твору (наукового, технічного або іншого характеру) на умовах, визначених цим Договором.
2. Способи використання Твору.
2.1. Автор(и) надає(ють) Видавцю право на використання Твору таким чином:
2.1.1. Використовувати Твір шляхом його видання в Українському фізичному журналі (далі – Видання) мовою оригіналу та в перекладі на англійську (погоджений Автором(ами) і Видавцем примірник Твору, прийнятого до друку, є невід’ємною частиною Ліцензійного договору).
2.1.2. Переробляти, адаптувати або іншим чином змінювати Твір за погодженням з Автором(ами).
2.1.3. Перекладати Твір у випадку, коли Твір викладений іншою мовою, ніж мова, якою передбачена публікація у Виданні.
2.2. Якщо Автор(и) виявить(лять) бажання використовувати Твір в інший спосіб, як то публікувати перекладену версію Твору (окрім випадку, зазначеного в п. 2.1.3 цього Договору); розміщувати повністю або частково в мережі Інтернет; публікувати Твір в інших, у тому числі іноземних, виданнях; включати Твір як складову частину інших збірників, антологій, енциклопедій тощо, то Автор(и) мають отримати на це письмовий дозвіл від Видавця.
3. Територія використання.
Автор(и) надає(ють) Видавцю право на використання Твору способами, зазначеними у п.п. 2.1.1–2.1.3 цього Договору, на території України, а також право на розповсюдження Твору як невід’ємної складової частини Видання на території України та інших країн шляхом передплати, продажу та безоплатної передачі третій стороні.
4. Строк, на який надаються права.
4.1. Договір є чинним з дати підписання та діє протягом усього часу функціонування Видання.
5. Застереження.
5.1. Автор(и) заявляє(ють), що:
– він/вона є автором (співавтором) Твору;
– авторські права на даний Твір не передані іншій стороні;
– даний Твір не був раніше опублікований і не буде опублікований у будь-якому іншому виданні до публікації його Видавцем (див. також п. 2.2);
– Автор(и) не порушив(ли) права інтелектуальної власності інших осіб. Якщо у Творі наведені матеріали інших осіб за виключенням випадків цитування в обсязі, виправданому науковим, інформаційним або критичним характером Твору, використання таких матеріалів здійснене Автором(ами) з дотриманням норм міжнародного законодавства і законодавства України.
6. Реквізити і підписи сторін.
Видавець: Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України.
Адреса: м. Київ, вул. Метрологічна 14-б.
Автор: Електронний підпис від імені та за погодження всіх співавторів.